Kino busas’10 Lazdijuose

Ketvirtadienis, 02 Gruodis 2010 11:11 Parašė  Giedrė Banytė
Įvertink
(0 balsų)

„Kino busas ir vėl kelyje” – ši džiugi naujiena viešumoje pasirode jau š. m. spalio mėnesį. „Kino busas“ – tai autobusiukas ir jo komanda su būtiniausia kino technika, keliaujantys iš miesto į miestą. Savo apsilankymo metu jie nemokamai rodo filmus ir supažindina jaunimą su kino menu.

Lazdijų rajono kaimo jaunimo asociacijos narys Nerijus Sukackas suorganizavo susitikimą Lazdijuose su „Kino buso“ komanda. Viešojoje bibliotekoje „Kino buso“ seansas vaikams vyko š.m. lapkričio 11 dieną nuo 13 val., o vyresniesiems nuo 17.30 val.

„Kino buso“ komanda paprastai ir aiškiai papasakojo apie kino meną. Taip pat parodė XIX a. sukurtą pirmąjį Liumjerų trumpą filmą su siužetu - "Aplietas laistytojas". Šio filmo lyginti su dabartiniais tiesiog neįmanoma. Jis truko vos 1 minutę, tačiau sugebėjo pralinksminti nors ir minimaliu siužetu.

Jauniausiems žiūrovams buvo parodytas pilnametražis filmas „Bjaurusis ančiukas ir aš“. Tai šiuolaikiška ir išradinga klasikinės Hanso Christiano Anderseno pasakos apie bjaurųjį ančiuką, pavirstantį nuostabia gulbe, adaptacija. Tačiau ji šiek tiek kitokia. Šiame filme pagrindiniu veikėju tapo apsukrus miesto graužikas, kuris sukūrė planą, kaip pasipelnyti iš bjauriojo ančiuko. Filme vaizduojami jo ir ančiuko nuotykiai, kupini pavojų, daug juoko ir gyvenimiškų pamokų.

Jaunimas turėjo progą išvysti naujausius lietuviškus trumpametražius filmus: „Aš tave žinau“, „Lernavan“ ir “Jau puiku, tik dar šiek tiek...”. Tai jautrūs, juokingi, saviironiški pasakojimai apie paprastus žmones bei jų jausmus. Pirmasis filmas susijęs su jaunimo problemomis. Pagrindinė filmo veikėja įsimyli, praregi, nusivilia. Antrojo filmo centre – tėvas ir sūnus, ieškantys tėvo gimtinės „Lernavan“. O trečiasis filmas vaizduoja senesnius laikus, tačiau jo siužetą galima perkelti ir į šias dienas. Jame gausu tragikomiškų situacijų, pavydo ir noro pranokti aplinkinius. Šis filmas pralinksmino ir praskaidrino lietingą lapkričio 11d. nuotaiką

“Kino buso” projektas susilaukė didelio pasisekimo ir susidomėjimo, kuris vis dar auga. Tai edukacinis – kultūrinis projektas. Juo siekiama supažindinti moksleivius su kino menu, jo istorija, kino gamybos procesais, atkreipti dėmesį į edukacines filmų galimybes. Tai turiningas ir malonus laisvalaikio praleidimo būdas.

Atnaujinta: Ketvirtadienis, 02 Gruodis 2010 11:22

46703 Komentarai

«PradžiaAnkstesnis12345678910SekantisPabaiga»

Komentuokite!