Jaunimo metų vakaras Lazdijuose

Ketvirtadienis, 14 Balandis 2011 11:10 Parašė  Jolita
Įvertink
(1 vote)

Balandžio aštuntosios pavakarę jaunimas draugiškai žingsniavo link Lazdijų kultūros centro, kiti šnekučiuodamiesi jau būriavosi prie įėjimo. Juk antrus metus vyko Jaunimo metų vakaras, organizuotas Lazdijų rajono savivaldybės jaunimo reikalų tarybos. Jaunimo renginį rėmė Lazdijų rajono savivaldybė ir VšĮ „Lazdijų kultūros centras“.

   Šurmuliuojantis jaunimas nekantravo sulaukti renginio pradžios, kurio programoje pasirodė ne vien dainuojantis vietos jaunimas, muzikiniai kolektyvai, Lazdijų meno mokyklos auklėtiniai,  Lazdijų kultūros centro kolektyvas „Smilga“, sporto klubo „Sakalas“ sportininkai, bet ir svečiai iš Seinų, jaunimo džiazo grupė „Marycha River Brass Band“.

Koks būtų Jaunimo metų vakaras be šaunių vedėjų?! Jaunuolių Luko Gambicko ir Aistės Eidukaitytės subtilūs dialogai scenoje susirinkusiuosius nuteikė linksmai nuotaikai ir nuoširdžiai šypsenai.

Jaunimo metų vakaro renginyje apsilankė Lazdijų rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Jonas Gudžiauskas, Lazdijų miesto seniūnė Vaida Gazdziauskienė, Krosnos pagrindinės mokyklos istorijos mokytoja Audronė Pileckienė ir kiti svečiai. Susirinkusiuosius sveikino Lazdijų rajono savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriaus jaunimo reikalų koordinatorius, kuris pristatė laimėtus ir įgyvendintus projektus, džiaugėsi, kad vietos jaunimas aktyviai dalyvauja projektinėje veikloje ir imasi patys atsakomybės įgyvendinti ne vien mažus, bet ir didelius projektus. Vienas iš tokių sėkmingai įgyvendinamų jaunimo projektų yra „Dėmesio: informuoja jaunimas!“. Šio projekto dalyviams renginio metu buvo įteikti prizai, bei apdovanota paskelbto konkurso „Ar gyvename sveikai?“ laimėtoja.

Renginio metu buvo apdovanoti visi, kurie išklausė, suprato, rėmė ir palaikė jaunimą, visi, kurie ištiesė pagalbos ranką, kai jos reikėjo, kurie džiaugėsi jaunimo nuveiktais darbais, mokė ir ugdė jaunąją kartą, visi tie, kurie siekė ir kovojo, nors patys galbūt buvo jauni ir nepatyrę. Iš visų Lazdijų rajono savivaldybės gyventojų pasiūlytų pretendentų laimėtojus išrinko Jaunimo reikalų tarybos nariai, atsižvelgdami į jaunimui nuveiktus svarbius darbus. Nominacijų nugalėtojus pristatyti buvo pasirinktas neįprastas būdas. Bet ar ko nors kito galima tikėtis iš talentingo ir kūrybiško Lazdijų rajono savivaldybės jaunimo?! Tad visos 7 nominacijos buvo pristatytos video filmuose. Nominantus anglų kalba pristatė užsieniečiai arba Lietuvos jaunuoliai, besimokantys Anglijos Coventy universitete. Idėja pristatyti laimėtojus anglų kalba atsirado iš didžiulio noro, plačiai paskleisti žinią apie jaunimo reikalus. Dabar nominacijų pristatymo video filmus galite pamatyti socialiniame tinklapyje Facebook Aš myliu Lazdijus.

             Pirmosios nominacijos „Daugiausiai jaunimui nusipelnęs politikas“ laimėtoja tapo Nijolė Lepeškienė, visada atrandanti bendrą kalbą su jaunimu ir gebanti jam atstovauti tiek vietinėse, tiek respublikinėse institucijose. Nominaciją įteikė Lazdijų rajono savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos vyriausiasis specialistas Nerijus Sukackas. N. Lepeškienė, buvusi Lazdijų rajono tarybos narė, šiuo metu dirbanti Seirijų bibliotekoje neketina atitolti nuo jaunimo, jiems aktualių klausimų. „Visą gyvenimą mylėjau jaunimą. Dirbau daug metų Kultūros namuose, kur nuolat teko bendrauti su jaunimu, o darbas Jaunimo reikalų taryboje buvo puiki patirtis, leidusi pažinti jaunimą iš kitos pusės. Norėčiau nuoširdžiai palinkėti sėkmės visiems, kas dirba su jaunimu ir pasidžiaugti, jog nuo mano darbo pradžios jaunimas labai pasikeitė. Džiugu matyti teigiamus pokyčius. Jaunimas rodo daugiau iniciatyvos, tapo labiau aktyvus. Norėčiau, jog naujasis Jaunimo reikalų taryboje dirbsiantis politikas mylėtų ir mokėtų bendrauti su jaunimu. Ačiū aktyviai Jaunimo reikalų tarybai, visam rajono jaunimui ir Lazdijų rajono savivaldybės merui Artūrui Margeliui, kuris visuomet palaiko teigiamas jaunimo iniciatyvas“, - sakė nominacijos laimėtoja, kuri prisipažįsta, jog jai labai įdomi tolimesnė jaunimo veikla bei ateitis.

            Antroji nominacija „Metų rėmėjas“ buvo skirta Lazdijų prekybos centrui „IKI“, kurio administracija mielai padeda Lazdijų jaunimui, organizuojant įvairias akcijas, renginius. Prekybos centro „IKI“ vadovai žada ir toliau padėti jaunimui. Gauta nominacija yra malonus dėmesys iš jaunimo.

            Metų jaunimo nominacija „Metų projektas“ atiteko projektui „Keičiam įvaizdį“. Šis projektas buvo įgyvendinamas Kučiūnų kaimo bendruomenės Miškinių jaunimo centro. Šio projekto pagrindinė idėja - draugiškam bendravimui suburti visą kaimo jaunimą, skatinti tarpusavio tolerantiškumą per bendrą veiklą, kūrybą, pramogas. Tad projektas suteikė galimybes pakeisti ne vien jaunimo centro patalpas, bet ir paskatinti mąstyti kitaip patį jaunimą, kuris įsitraukė į šį projektą.

            Lazdijuose jaunimas aktyviai užsiima popamokine veikla, aktyviai dalyvauja NVO, klubų veikloje, ieško ir atranda save įvairiuose būreliuose. Todėl „Metų organizacijos“ nominacija garbingai atiteko sporto klubui „Sakalas“, kur jaunimas aktyviai sportuoja, siekia pergalių ne vien tarpusavyje, bet ir už rajono ribų. Pasak klubo prezidento Remigijaus Paulionio: „Per 17 klubo gyvavimo metų, tai pirmasis apdovanojimas, pripažinimas, todėl jis yra labai svarbus ir ypatingas“. Trejus metus sporto klubui „Sakalas“ vadovaujantis R. Paulionis džiaugiasi didėjančiu klubo lankytojų skaičiumi ir prisipažįsta, jog klubo veikla yra ir darbas, ir pomėgis. Matyt, todėl, jog žmogus moka ir nori bendrauti su jaunimu, nelieka abejingas jaunam žmogui. Remigijaus Paulionio vadovaujamas klubas susilaukė pripažinimo tarp jaunimo.

Nominacija „Metų iniciatyva“ atiteko šauniam Rudaminos bendruomenės jaunimui, kuris yra puikus pavyzdys visiems, kuriems trūksta iniciatyvos imtis veiklos ir veikti, burti aplink save veiklius ir energingus žmones bendram tikslui pasiekti. Jaunimui buvo labai reikalingas sporto stadionas, tad jie nusprendė, jog reikia veikti patiems. Rodė iniciatyvą, kuri sulaukė dėmesio ir paramos. Patys įdėję daug savo rankų darbo ir širdies šiuo metu džiaugiasi stadionu. Ši iniciatyva buvo tokia sėkminga, jog išjudino ir kitą rajono jaunimą imtis panašių iniciatyvų. Tad už visą drąsą jiems ir buvo įteikta nominacija „Metų iniciatyva“.

            Nominacija „Už jauno žmogaus ugdymą“ atiteko iniciatyvinei grupei „Vyšnios“, kuriai iš visos širdies palinkėta ir toliau tęsti savo veiklą. Susibūrusi šešių žmonių iniciatyvinė grupė, siekianti ugdyti jaunus žmones, skatinti juos atsiskleisti per aktyvią veiklą, įgyvendino projektą „Neformalus universitetas: Chebra“. Šio projekto pagrindinis tikslas buvo sumažinti globojamų vaikų diskriminaciją.

   Nominacija „Metų jaunimo centras“ iš istorijos mokytojos Audronės Pileckienės rankų atiteko  Lazdijų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Jaunimo centrui nuolat vykdančiam aktyvią veiklą, bei sulaukiančiam gausaus lankytojų skaičiaus. Nominaciją atsiėmusi bibliotekos direktorė Renata Rudienė sakė, jog Jaunimo centras Lazdijuose atviras kiekvienam jaunam žmogui. Čia suteikiama erdvė jaunimo saviraiškai, laisvalaikio praleidimui, bendravimui ir kūrybingų idėjų įgyvendinimui. Pasak direktorės, Lazdijų rajono jaunimas labai kūrybingas, aktyvus, drąsus ir dažnai pateikiantis įdomių minčių ar alternatyvų. Direktorė scenoje nominaciją perdavė ir už nuoširdų darbą Jaunimo centre padėkojo bibliotekininkei Jolitai Krokininkaitei.

Nominacijų įteikimu vakaras nesibaigė. Viktoras Galumbauskas apibendrino fotografijos konkursą „Lazdijų krašto grožis žiemą“. Paskelbtame konkurse dalyvavo 30 dalyvių. Komisija, kurią sudarė fotografas Saulius Petrauskas, dailės mokytojas Viktoras Galumbauskas, savaitraščio „Dzūkų žinios“ direktorius Darius Brindza ir šio savaitraščio vadybininkė Rūta Margelytė iš pateiktų 48 nuotraukų išrinko konkurso „Lazdijų krašto grožis žiemą“ laimėtojus. Nugalėtoja tapo studentė Sigita Valavičiūtė iš Lazdijų. Antroji bei trečioji vietos atitinkamai atiteko Teisučiui Targauskui iš Veisiejų ir gimnazistei Ievai Čėsnaitei. Visos konkurse dalyvavusios nuotraukos yra socialiniame tinklapyje Facebook Aš myliu Lazdijus, kuris sukurtas siekiant Lazdijų krašto žmones, kurie gyvena Lazdijuose ar iš jų yra išvykę, informuoti apie Lazdijuose vykstančius renginius, skatinti bendrauti ir pasidalinti mintimis.

Renginio metu pristatyta Lazdijų rajono kaimo jaunimo asociacijos vykdomo projekto „Dėmesio: informuoja jaunimas!“ veikla ir rezultatai. Projektą remia ES programa „Veiklus jaunimas“. Projekto iniciatyvinės grupės nariai Renata Rudienė, Nerijus Sukackas, Renata Škarnulytė, Deivydas Palačionis ir Nerijus Eimanavičius aktyvūs Lazdijų rajono savivaldybės jaunimo rėmėjai. Iniciatyvinės grupės nariai apdovanojo aktyviausiai dalyvavusius projekto veiklose: žurnalistiniuose mokymuose, diskusijose, konkursuose. Prizai įteikti jauniesiems žurnalistams – Gintarei Škarnulytei (parašiusiai daugiausia straipsnių), Sandrai Karaliūnaitei, Deimantei Povilaikaitei, Ivetai Mikelionytei, Jovilei Jurkonytei, Aistei Varanauskaitei, bei Jovitai Savickaitei. Organizuoto interviu konkurso „Ar gyvename sveikai?“ laimėtoja tapo Loreta Staniukynaitė. Taip pat prizas siurprizas įteiktas www.demesiojaunimas.lt internetinio puslapio dizainą piešusiam Dariui Smaliukui.

Kalbinta Lazdijų rajono jaunimo tarybos narė ir viena iš projekto vykdytojų Renata Škarnulytė sakė, kad straipsnių rašymas ir objektyvus faktų rinkimas yra sudėtingas darbas. Ir ji mananti, jog projekto idėja – suaktyvinti rajono jaunimą rašyti straipsnius apie bendruomenių veiklą, vykusius renginius ar teikti informaciją spaudai – sėkmingai įgyvendinta.

Renginiui baigiantis Lazdijų rajono savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriaus vyriausiasis specialistas Nerijus Sukackas sakė: „Džiaugiuosi, jog antrą kartą įvykęs Jaunimo metų vakaras sužibėjo ne vien jaunimo šypsenomis, bet ir pasirodymų įvairove. Tikiuosi, jog apie kitą Jaunimo metų vakaro renginį sužinos ne tik artimiausi kaimynai iš Lenkijos ar Anglijos Coventry universiteto, bet ir visas Europos Sąjungos jaunimas“.

                       Vakarą džiazo muzikiniais kūriniais baigė svečiai iš Lenkijos. Tikėkimės, jog nominantai ir toliau pateisins savo vardą – rems, aktyviai dalyvaus įvairiuose renginiuose, organizuos akcijas, kurs iniciatyvas bei rengs projektus skatinančius veikti. Iki susitikimo Jaunimo metų vakarą kitais metais.      

Nuotraukas žiūrėkite nuotraukų galerijoje.  

Gintarė Škarnulytė

Atnaujinta: Ketvirtadienis, 14 Balandis 2011 11:14

3682 Komentarai

 • Komentaro nuoroda Speedycash Pirmadienis, 02 Balandis 2018 23:48 paskelbė Speedycash

  cash loans no credit check payday cash payday cash simple loan payment

 • Komentaro nuoroda Lrjimivy Pirmadienis, 02 Balandis 2018 22:53 paskelbė Lrjimivy

  Vaccination each year is recommended for everyone aged 6 months and older. viagra buy buy viagra viagra pro [url=http://viagraforsalebrc.com/]cheap viagra pills for sale[/url] Future therapies to reduce LDL include peroxisome proliferator—activated receptor agonists that have thiazolidinedione-like and fibrate-like properties, LDL-receptor activators, LPL activators, and recombinant apo E. OK’

 • Komentaro nuoroda LahInalo Pirmadienis, 02 Balandis 2018 22:31 paskelbė LahInalo

  People with AIDS also have an increased risk of developing various cancers such as Kaposi's sarcoma, cervical cancer and cancers of the immune system known as lymphomas. viagra patent expiration buy real viagra online best prices on brand viagra [url=http://viagra-onlinenas.com/]order viagra online[/url] Examples of common compulsions include washing hands or cleaning house excessively for fear of germs, or checking work repeatedly for errors. OK’

 • Komentaro nuoroda Jamesidoks Pirmadienis, 02 Balandis 2018 22:27 paskelbė Jamesidoks

  essay writing service buying essays writing my essay paper writing service

 • Komentaro nuoroda Lrjimivy Pirmadienis, 02 Balandis 2018 22:24 paskelbė Lrjimivy

  Retrieved 30 April 2010. free viagra samples viagra for women for sale viagra 50 mg [url=http://viagraforsalebrc.com/]viagra online[/url] Want it tomorrow, Aug. OK’

 • Komentaro nuoroda Getting A Loan Pirmadienis, 02 Balandis 2018 21:55 paskelbė Getting A Loan

  bad credit loans online loans bad credit bad credit loans direct lenders personal loan bad credit

 • Komentaro nuoroda loxQuets Pirmadienis, 02 Balandis 2018 20:10 paskelbė loxQuets

  To avoid this anxiety many people with agoraphobia stay inside their home for most or all of the time. cheap tadalafil cialis generic cialis professional [url=http://hopcialisraj.com/]generic cialis[/url] Food and Drug Administration FDA to treat mild cognitive impairment. OK’

 • Komentaro nuoroda bbnInalo Pirmadienis, 02 Balandis 2018 19:53 paskelbė bbnInalo

  And not every child will have every symptom. viagra cheapest viagra pfizer viagra online [url=http://loviagraosn.com/]viagra online[/url] Other foods that may be affected by mycotoxins include oats, rice, tree nuts, pistachios, Brazil nuts, chilies, oilseeds seeds that yield oil , spices, black pepper, dried foods such as fish and fruits, figs, cereals, coffee, cocoa, beans, peas, and breads. OK’

 • Komentaro nuoroda Jamesidoks Pirmadienis, 02 Balandis 2018 18:25 paskelbė Jamesidoks

  college essay college essays college essay writing personal essay for college

 • Komentaro nuoroda JamesNiz Pirmadienis, 02 Balandis 2018 18:04 paskelbė JamesNiz

  buying viagra from mexico
  generic viagra online without script
  can you take viagra xanax together
  viagra generic
  buy viagra france
  viagra pills 100 mg
  price viagra cialis levitra
  viagra pill
  buy viagra boards ie

«PradžiaAnkstesnis12345678910SekantisPabaiga»

Komentuokite!