Europos diena Lazdijuose „Dėmesio: informuoja savanoriai!“

Ketvirtadienis, 19 Gegužė 2011 12:35 Parašė  Jolita
Įvertink
(0 balsų)

Savanorė aš, savanoris jis, savanoriai mes! Kuo daugiau motyvuotų savanorių Lazdijų rajone bus, tuo platesnėse veiklos srityse galima savanoriauti. Ir jei kas sakys: „ei, kam čia švaistyti savo laiką, kaip neįdomu“, savanoriai atsakys: „savanorystė – jėga, ar gali būti kas geriau, realizuoti save ir taip dar  teikti naudą visuomenei?“.

                Lazdijų rajono savivaldybės viešoji biblioteka siekdama diskusijų forma ir savanoriškomis akcijomis supažindinti bei skatinti kuo daugiau vaikų ir  jaunimo užsiimti savanoriška veikla bei kitų ES šalių kultūromis vykdė projektą „Dėmesio: informuoja savanoriai!“. Projekto pirmojo etapo metu savanoriai vaikai ir jaunimas dalyvavo akcijoje „Išgelbėk varliuko pasaulį“  ir pavojinguose kelio „Lazdijai – Veisiejai“,  „Lazdijai – Galiniai“  pastatė užtvaras varliagyviams, taip apsaugodami juos nuo žūties. Projekto „Dėmesio: informuoja savanoriai!“ antrojo etapo metu, gegužės 9 – ąją,  buvo pristatytas šios akcijos metu sukurtas filmukas, kurio autorius Lazdijų rajono savivaldybės administracijos vaiko teisių apsaugos skyriaus vyr. specialistas Viktoras Galumbauskas. Vidurdienį Lazdijų rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje ir Lazdijų miesto aikštėje suskambo Europos himnas, taip pradėdamas minėjimą, skirtą Europos dienai.  Šventiškai balionais papuoštoje bibliotekos salėje susirinkę vaikai dalyvavo viktorinoje „Keliaukime kartu Europos keliu“, kurios metu atsakinėjo į klausimus susijusius su Europa, Europos Sąjunga. Vėliau visi viktorinos dalyviai gavo simbolinių dovanų.  Po šios viktorinos salėje įvyko savanorių Monikos Misiukaitės ir Birutės Steponėnaitės fotografijų parodos „Ten ir Tada. Čia ir Dabar.“ pristatymas. Renginio vedėja Sigita Subačiūtė sakė: „ekspozicija skirta supažindinti jaunimą su islamo religija, musulmoniškos šalies kultūra, tradicijomis, gyvenimo stiliumi, skleisti savanorystės idėją, jos naudą ir svarbą. „Ten ir Tada. Čia ir Dabar“ – tai dokumentinių fotografijų apie Turkiją, kurdus ir savanorystę paroda“, bei pakvietė visus ją apžiūrėti. susirinkusiesieji galėjo pasigrožėti savanorių sukurtu (režisierė Ingrida Čepanonytė) mini spektakliu „Ten šokuoja žaliosios varlytės“.  Jame pasirinktas įdomus siužetas, puikiai leido pristatyti  per projekto „Dėmesio: informuoja savanoriai!“ pirmąjį etapą atliktą savanorių darbą – pastatytas užtvaras varliagyviams, jų naudą akcijos „Išgelbėk varliuko pasaulį“ metu. Aktoriais – savanoriais spektaklyje tapo Jurgita Miknevičiūtė, Greta Bacevičiūtė, Povilas Jauniškis ir Simona Petruškevičiūtė.

 

                Renginyje apsilankė Kultūros savanorė Vilija Plaskaitė, kuri pristatė savanorystės veiklą, o prie apskritojo stalo su Lazdijų viešosios bibliotekos darbuotojomis ir Lazdijų rajono savivaldybės administracijos vaiko teisių apsaugos skyriaus jaunimo reikalų koordinatoriumi dalinosi mintimis ir patarimais apie savanorystės galimybes bibliotekoje. Savanorė atkreipė dėmesį, jog iš užsienio atvykę savanoriai itin puiki mintis organizacijai, suteikianti galimybę gauti visai kitokių minčių ir gerų idėjų savo veiklos plėtrai, kurioje dalyvauja savanoriai.  Juk užsienietis atranda galimybių ten, kur vietiniai jų nepamato. Pasak savanorės V. Plaskaitės: „savanorystė įvairiose visuomeninėse organizacijose yra su manimi nuo studijų laikų. Tačiau savanoriauti kultūriniuose renginiuose ėmiau prieš penkis metus. Viso to pradžia tapo mano jaunesniosios sesės pasakojimas apie savo patirtį savanoriaujant Gatvės muzikos dienos renginyje. Tuomet pagalvojau, kodėl man nepabandyti?“. Tad, jei esi iš tų, kurie tvirtina, jog tai neįdomu ir tau visiškai nenaudinga, turbūt sutiksi su tuo, jog nė nebandei. Kai pabandai tai įtraukia, tampa  tavo hobiu ir laisvalaikiu. Savanorė iš Vilniaus V. Plaskaitė, pati dirbdama visai su kultūrine veikla nesusijusį darbą džiaugiasi, jog savanorystė užima didžiąją dalį laisvalaikio ir pasak jos savanorystė „tai galimybė laiką ir patirtį panaudoti kažkam gražiam ir prasmingam. O norint būti savanoriu pirmiausiai reikia būti aktyviam, atsakingam, bei nepamiršti šypsenos. Savanoriui būtina pasaulį matyti gražiom spalvom“.

                Tapdamas savanoriu, tu atlieki pačius įvairiausius darbus už kuriuos niekas tau nesumoka, tačiau... Tu gali puikiai praleisti laiką, patirti nuotykių, išmokti kažko naujo, susirasti bendraminčių,  naujų draugų, pabūti ten kur atėjęs kaip žiūrovas ar klientas nepabūsi, pavyzdžiui užkulisiai. O ar tai įmanoma įvertinti? Tai neįkainojama patirtis, kurią gausi ir galėsi panaudoti, kad ir savo tiesioginiame darbe, studijose. Tad savanorystė   - puiki veikla, leidžianti tobulėti pačiam ir tuo pačiu visuomenei atnešanti naudos. Savanoriauti galima socialinėje, aplinkosauginėje, kultūrinėje, sporto ar kitose srityse. Kaip atrodo savanoriškas darbas? Lankstinukų, kvietimų dalinimas, bilietų kontrolė, bendravimas su pagyvenusiais žmonėmis, pagalba organizuojant renginius, pagalba konferencijose, salių paruošimas, projekto ar renginio viešinimas ir pati įvairiausia kita veikla, už kurią nėra mokamas piniginis atlygis, be to tai būtinai turi būti naudinga visuomenei. Savanoriauti galima tiek Lietuvoje, tiek užsienyje, tačiau savanoriavimas savoje šalyje leidžia duoti naudos savo tautiečiams. Svečiose šalyse savanoriaujant galima pažinti kitas kultūras, papročius, žmones. Toks pažinimas dažniausiai leidžia žmogui tapti tolerantiškesniu ir suformuoja platesnę pasaulėžiūrą, o grįžus į savo šalį turėti puikių naujų idėjų.

                Renginį skirtą Europos dienai pabaigė muzikinė programa. Pirmiausiai pasirodė Lazdijų mokyklos – darželio „Vyturėlis“ estradinė dainavimo grupė „Čik Čirik“ (vadovės Asta Slančiauskienė ir Vilma Čepanonienė), kurių linksma dainelė susirinkusių veiduose paliko šypsenas.  Vėliau scenoje muzikinę programą pristatė Lazdijų meno mokyklos mokiniai. Scenoje mokytojos D.Tulabienės auklėtinės solistė Violeta Šubonytė dainavo Ingos Šeiduikytės dainą „Varnalėša“, o duetas Džordana Urmanavičiūtė ir Margarita Rasiulytė atliko dainą „Pavasariniai žiedai“. Solistas Rokas Jančiauskas sudainavo Stivo Wonder dainą „Aš tik paskambinau pasakyt – Aš tave myliu“ (vadovė Lazdijų meno mokyklos direktorė Renata Mockevienė) I. Prisovskio kūrinį  „Svajonės“  paskambino Violeta Česnulytė, kuri mokosi pas mokytoją Valę Stumbrienę, pas mokytoją Daivą Varževičienę besimokanti Eglė Galvanauskaitė sugrojo M.Jarre valsą „Kažkur mano meilė“.  Visiems dėkodama už gražius ir turiningus pasirodymus, kurie sulaukė gausių susirinkusio jaunimo aplodismentų, Lazdijų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Renata Rudienė įteikė simbolines dovanas, saldžiąsias dovanėles  bei  padėką, už kūrybišką mini spektaklio kūrimą, savanorei Ingridai Čepanonytei. Išeidami visi patrepsėdami, palinguodami, pastraksėdami ir pajudindami kiekvieną kūno raumenį sušoko draugystės šokį.

                „Lietuvoje žmonės daro savanoriškus darbus patys to dažnai nė nesuprasdami. Savanorystė šiuo metu yra ant bangos, tad svarbu toliau keisti neigiamus stereotipus ir imti veikti. Juk savanoriaudami ne tik duodame, bet ir daug gauname. Tik kiekvienas skirtingai pasiimame“, – teigė savanorė iš „Kultūros savanoriai“.  Na, jau šypseną veide atradai?! Jei ne, greičiau ieškok ir prisidėk prie savanorystės veiklos. Tam puiki galimybė yra per kasmetinę šventę „Pasienio fiesta“, kurios metu Lazdijų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos įrengtai palapinei  bus reikalingi savanoriai. Registruotis galite Lazdijų viešosios bibliotekos Jaunimo centre, pas Jolitą Krokininkaitę. Pradėti savanoriauti niekada nevėlu!        

 

Gintarė Škarnulytė

Atnaujinta: Pirmadienis, 20 Birželis 2011 11:03

Komentuokite!