Idėjos galia arba kai mintis meterializuojasi bibliotekoje

Trečiadienis, 01 Birželis 2011 15:37 Parašė  Jolita
Įvertink
(0 balsų)

Mainų mugės idėja, kuomet senam, nereikalingam daiktui galima suteikti naują gyvenimą kilo Neringai Milašiūtei, Lazdijuose atidarusiai savo ekologiškų ir natūralių produktų krautuvėlę „EKO Krautuvėlė“. „Vienas lauke ne karys“, - sako Neringa, kurios galvoje nuolat gimsta naujoviškų idėjų ir joms įgyvendinti kartais reikia tiek nedaug palaikymo. Pasak jos, gauti paramą ir pagalbą nėra lengva, bet realu“. Kartais jos idėjos nugula stalčiuose arba laukia galimybės materializuotis.

                Idėjai, skatinančiai atsakingą vartojimą, sąmoningumą ir norą suteikti antrą gyvenimą nebereikalingam daiktui, bendraminčių pavyko sutikti Lazdijų viešojoje bibliotekoje. Gegužės 13 dieną įvyko renginys „Mainų mugė arba suteik pabodusiam daiktui antrą gyvenimą“, skatinantis ne kaupti daiktus, o jais dalintis.

 

                Bibliotekoje buvo įkurtos trys skirtingų sričių erdvės: mainų, kūrybinė, geranoriškumo. Mainų mugės metu startavo ir nauja Lazdijų viešosios bibliotekos iniciatyva „Makulatūros dėžė“, kurioje visi gali mesti nebereikalingus, senus laikraščius, žurnalus, skrajutes. Taip skatinant visuomenę rūšiuoti ir makulatūrą atiduoti perdirbimui. Pirmieji į makulatūros dėžę seną spaudą įmetė ir gerąjį pavyzdį parodė mainų mugėje dalyvavę Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Jonas Gudžiauskas ir jo pavaduotoja Rasa Kazlauskienė. Mugės metu buvo galima pabendrauti apie ekologiškos produkcijos naudą tiek kosmetikos, tiek maisto. „Aš esu už visuomenės informavimą. Žmonės turi skaityti etiketes, žinoti iš ko produktas pagamintas, ką valgo ir ką tepa ant kūno. Kai žmogus turi žinių jis gali apsispręsti, ką pirkti ir kam teikti prioritetą“, – teigia mugės idėjos autorė N.Milašiūtė.

Pasak Lazdijų viešosios bibliotekos direktorės Renatos Rudienės, bibliotekininkai palaiko ekologiškų idėjų ir vartojimo kultūros įsigalėjimo mažinimą. „Dar kol kas visuomenė nelinkusi viešai naudotis mainų erdve, todėl atėję žmonės neatsinešė savo daiktų mainymuisi, o tiesiog juos įsigijo. Tikiuosi, jog jaunimui įprastas mainymosi daiktais, rūbais, papuošalais būdas bus priimtinas ir vyresniųjų kartai. Juk tai puiki galimybė nusibodusiam daiktui suteikti „antrą gyvenimą“. Akcentuočiau tai, jog būtina dalintis ne vien materialiais daiktais, bet ypatingai svarbu dalintis savo patirtimi, kūrybiškomis mintimis, idėjomis, kurias vėliau visi kartu įgyvendintume“, - sakė R. Rudienė.   

                Geranoriškumo erdvė, pasak bibliotekos direktorės dar veikia, todėl visi norintys paaukoti žaislų, knygų ar kažko kito Lazdijų rajono savivaldybės vaikams, gyvenantiems vaikų globos namuose gali juos atnešti į bibliotekos jaunimo centrą.

                Kūrybinė erdvė bibliotekoje buvo skirta tiek suaugusiems, tiek mažiesiems. Lazdijietė Sigita Subačiūtė antros – ketvirtos klasės moksleiviams skaitė pasaką „Joniukas ir Grytutė“. Vėliau vaikai gavo kūrybinę užduotį – paruošti eskizus, kaip įsivaizduoja tą pasaką, o vėliau buvo piešiamos iliustracijos knygai.

                Neabejingi fotografijos menui, galėjo pasiklausyti lazdijiečio Sauliaus Petrausko patarimų, kaip tinkamai fotografuoti ir sužinoti keletą pagrindinių fotografavimo subtilybių. Saulius su fotografija bendrauja jau nuo vaikystės. Talentą matyt paveldėjo iš mamos. Norint gerai fotografuoti reikia ne vien gero fotoaparato, bet ir noro dirbti. „Gali turėti patį brangiausią ir geriausią fotoaparatą, tačiau nuotraukų kokybiškų tokių, kokias padaro fotografas profesionalas su prastesniu fotoaparatu – nepadarysi“, - sakė S.Petrauskas. Dabar fotografas jau fotografuoja įvairias šventes, rengia fotosesijas. Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijoje turi fotografijos būrelį.

                Daug dėmesio kūrybinėje erdvėje sulaukė dekupažas, karoliukų vėrimas ir deginimas ant medžio. Dekupažo pagrindų susirinkusias damas mokė keletą metų dekupažo „liga“ susirgusi Rita Liaukevičienė. Po dekupažo pamokos seni gėlių vazonėliai, batų dėžutė ar papuošalų dėžutė tapo neatpažįstami. Žinoma, šiam darbui būtina kantrybė, noras, laikas ir fantazija.

                Jaunuoliai susidomėję dalyvavo karoliukų vėrime arba deginimo ant medžio procedūroje. Šių darbų subtilybių mokė Agnė Juknevičienė, pati išmokusi savarankiškai, domėdamasi ir skaitydama internete ar knygas, susijusias su šių darbų technika.

Kai imi verti vėrinį, apyrankę, auskarus ar raktų, mobiliojo telefono pakabuką viskas aplinkui pradingsta, tarp visko ir laiko nuovoka. Net nepajunti, kad jau laikas skirstytis ir mainų mugė jau baigėsi.

   Paklausta, ar  šios įdomios ir geros idėjos turės tęsinį Lazdijų viešosios bibliotekos direktorė R.Rudienė patvirtino, jog būtinai šis puikus renginys turės tęsinį. „Juk tai buvo pirmas blynas, bet skanus. Malonu, jog sulaukėme gan nemažo lazdijiečių susidomėjimo. Šios akcijos idėją aktyviai palaiko ir Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis, todėl tikimasi bendradarbiaujant su Lazdijų rajono savivaldybe didesnę mainų mugę suorganizuoti šį rudenį“.

Gintarė Škarnulytė

Atnaujinta: Trečiadienis, 01 Birželis 2011 15:42

1 Komentaras

  • Komentaro nuoroda MigufatUnmak Trečiadienis, 11 Spalis 2017 10:58 paskelbė MigufatUnmak

    Amoxicillin For A Cat Zithromax Dose For Cats generic levitra 20mg Viagra Efectos Foro

Komentuokite!