Arnoldas Bendaravičius: „Tiek daug informacijos buvo pateikta, kiek gyvenime, per tokį trumpą laiką, nesu gavęs“

Trečiadienis, 08 Birželis 2011 09:10 Parašė  Jolita
Įvertink
(0 balsų)

               Šiemet buvo išrinktas VI – asis Lietuvos mokinių parlamentas (LMP), kuriame Lazdijų rajoną atstovauja Veisiejų gimnazijos auklėtinis Arnoldas Bendaravičius.  LMP – tai demokratiškai renkama mokinių institucija, kuri atstovauja mokinių interesus, inicijuoja pasiūlymus jaunimui aktualiais klausimais, diskutuoja, reaguoja į visuomenės aktualijas, atsiskaito miesto ir rajono mokiniams.

               Būtent atsiskaityti už veiklą parlamente A.Bendaravičius pasirinko antrąjį Lazdijų mokyklų ir gimnazijų mokinių prezidentų susirinkimą, kuris įvyko gegužės 19 dieną Lazdijų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Jaunimo centre. Mokinių prezidentų susitikimas Lazdijuose organizuojamas jau antrą kartą. Susitikimuose dalyvauja Lazdijų rajono savivaldybės administracijos vaiko teisių apsaugos skyriaus specialistai Viktoras Galumbauskas ir Nerijus Sukackas, jaunimo reikalų koordinatorius Marius Varnelis, bei Lazdijų viešosios bibliotekos bibliotekininkė darbui su jaunimu Jolita Krokininkaitė. Pirmasis susitikimas buvo skirtas daugiau vieniems su kitais susipažinti, aptarti pagrindines problemas, bei didelis dėmesys buvo skirtas savanorystei – kokios galimos veiklos savanorystei mokyklose.  Antrojo susitikimo metu dalyvavusieji  mokyklų mokinių prezidentai pristatė, kokias šventes ir kaip jas švenčia mokykloje, o vėl prakalbus apie savanorystę paaiškėjo, jog dalis mokinių jau yra savanoriais nė patys to nesuvokdami.

 

               J. Krokininkaitė džiaugėsi aktyviais mokyklų prezidentais ir vylėsi, jog susitikimuose nedalyvavusius mokinių prezidentus iš Seirijų, Šeštokų ir Stebulių pamatys trečiame susitikime, kuris įvyks jau rudenį, naujaisiais mokslo metais.

 

              LMP narys A.Bendaravičius pasidalino įspūdžiais iš LMP narių mokymų bei pirmosios sesijos, kurie vyko gegužės 2 – 6 dienomis Druskininkuose ir Vilniuje.  Susirinkusiesiems LMP narys trumpai pristatė, kas labiausiai įsiminė iš mokymų ir pirmosios sesijos.

               VI LMP narių mokymai vyko  Druskininkuose, Dainavos mokymų centre. Mokymus naujiesiems nariams organizavo Pilietinių iniciatyvų centras ir  Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija. Nuo ryto iki vakaro naujieji nariai dalyvavo mokymuose, kurių metu mokiniai išklausė pranešimų įvairiausiomis temomis, aktyviai domėjosi, diskutavo su pranešėjais. „Iš pradžių buvo tikras chaosas, kadangi susirinko skirtingi, iniciatyvūs ir turintys ką pasakyti mokiniai. Tad buvo poreikis, jog visi norėjo pasisakyti, kol galiausiai nusistovėjo tvarka – kalbėjo po vieną, jei pakeldavo ranką ir jam būdavo suteiktas žodis. Apskritai pirma diena kupina naujų idėjų, kontaktų, naujų veidų ir visko visko vienu metu“, - pirmu įspūdžiu pasidalino  A.Bendaravičius.  Jį sužavėjo žurnalisto Artūro Račo pranešimas „Ketvirtoji valdžia: kodėl ir kaip?“, Gabrieliaus Liaudansko, žinomo kaip Svaras iš G&G Sindikato, pristatymas apie konformizmą. Be to pastarasis noriai su jaunimu bendravo visų mokymų metu įvairiausiomis temomis, tuo pelnęs mokinių simpatijas. LMP nariui pasirodė aktuali informacija, kurią pateikė Birutė Juodzevičienė iš Debatų centro, pristačiusi pranešimą „Debatai – struktūruotos diskusijos forma“.  Organizuotų mokymų metu apie istoriko  Alfredo Bumblausko pranešimą „Ar užtenka jaunimui dominuojančios lietuvybės formulės“ A. Bendaravičius sakė, jog „tai turbūt vienintelis žmogus, per kurio pranešimą buvo paklausta tiek klausimų. O klausimai buvo susiję su jo vartojamų žodžių išsiaiškinimu. Tai tikrai turtingą ir platų žodyną turintis žmogus“. Žurnalistė Rita Miliūtė daug pasakojo apie savo karjerą, apie save ir susilaukė daug klausimų. Taip pat kalbas pasakė Pilietinių iniciatyvų centro direktorius Girvydas Duoblys, Švietimo ir mokslo viceministras Vaidas Bacys, buvę LMP nariai.

                        Susirinko apie 100 mokinių ir su visais pabendrauti atrodo turėjo būti sunku, tačiau pasak Lazdijų rajono atstovo parlamente, susipažinti labai padėdavo toks metodas, kuomet  „kiekvienas moksleivis per pusryčius, pietus ar vakarienę turėdavo atsisėsti vis ant kitos kėdės ir prie kitų stalų. Taip nuolat keitėsi žmonės ir buvo lengviau susipažinti“. Susirinko motyvuoti ir tikrai nebijantys pasakyti savo nuomonę mokiniai, ne tik pasakyti, bet ir ją apginti.

                        Pats LMP savo struktūra panašus į Lietuvos respublikos Seimą. Tad pirmoji VI LMP sesija vyko Seime, kur buvo išrinktas LMP pirmininkas. Juo tapo Paulius Kazakevičius iš Kauno. Tarp 7 pretendentų, kuriais tapo tie, kuriems pavyko surinkti 10 LMP narių parašų, buvo ir Lazdijų rajono atstovas A.Bendaravičius. Jis atkreipė dėmesį, jog pirmoji sesija, kurių bus dar trys, buvo iš tiesų įtempta ir susijusi daugiau su dokumentacija, bei formalumais: LMP narių pažymėjimų įteikimu, pirmininko išrinkimu, pasiskirstymu į komitetus ir darbų susiskirstymu. Mūsų krašto atstovas priklauso užsienio reikalų komitetui, kuris dabar domisi motyvacinio laiško rašymo subtilybėmis į užsienio universitetus. Be šio komiteto LMP veikia sveikatos, kultūros ir kiti komitetai. Komitetų nariai savo veiklą nuo šiol derina elektroniniu būdu, nes organizuoti dažniau sesijas nei du kartus per metus nėra finansinių lėšų.  

                LMP nariai turi mąstyti visos Lietuvos lygmeniu, o ne orientuotis į savo mokyklą. Nors ir atrodytų, jog savos problemos visada svarbiausios. Pasak A.Bendaravičiaus mokiniai ne itin vertina tuos LMP narius, kurie savo mokyklų problemas kelia kaip svarbiausias. Tą patį galima pasakyti ir apie LMP narius kaip asmenybes. „Sunku patikėti, jog į LMP patenka žmonės, kurie stokoja tolerancijos, gerų manierų ir net mandagumo. Be to nuo pat pradžių jautėsi konkurencija tarp tų mokinių, kurie jau atėjo su tikslu tapti lyderiu. Jie tiesiog pamiršo stebėti aplinką ir šiek tiek prisitaikyti“, - sakė mūsų krašto atstovas, prisimindamas pirmąjį susitikimą su  visais LMP nariais ir pridūrė, jog „tiek daug informacijos buvo pateikta, kiek gyvenime, per tokį trumpą laiką, nesu gavęs. Todėl viską įsisavinti yra net neįmanoma, gerai, kad mūsų yra daug ir visi kažką pasiimame iš po valandas trukusių kalbų ir pristatymų“.

                        LMP narys užsiminė apie klausimą, kuris iškilo sesijos metu – dėl uniformų mokyklose. Tuo paskatindamas diskusiją tarp rajono mokyklų prezidentų. Ir kaip visada dalis yra už, dalis prieš. O kaip Jūs, mokiniai, norėtumėte su uniformomis keliauti į mokyklą ar gerai be jų? Ar norite savanoriauti, o gal dar turite kokių idėjų? Taip? Tada dalinkitės jomis su savo mokyklų prezidentais ir visi kartu ieškokite atsakymų į kylančius klausimus, pasitelkdami jaunimui ir jo problemoms neabejingus žmones, mokyklos administraciją.

                         O dabar turbūt moksleivių galvose tik viena idėja – atostogos. Tad gerų vasaros atostogų moksleiviams linki A.Bendaravičius, atstovaujantis Lazdijų rajono savivaldybės mokinių interesus LMP.

Gintarė Škarnulytė

Atnaujinta: Trečiadienis, 08 Birželis 2011 09:14

Komentuokite!