Lazdijų rajono savivaldybės aktyvus jaunimas įgyvendina iniciatyvą „Dėmesio: informuoja jaunimas!“

Ketvirtadienis, 02 Gruodis 2010 11:23 Parašė  Gintarė Škarnulytė
Įvertink
(0 balsų)

Jautiesi nesuprastas? Manai, jog Tavęs niekas negirdi ir neišklauso? Tavo problemos  lieka tik Tavosiomis?  Vis gi, jaunime, jei nori tai pakeisti, Tu turi galimybę! Pasinaudok ja ir prisijunk prie iniciatyvos. Ieškok, atrask, kalbėk, būk išklausytas, bendrauk, rašyk.

 

Penki iniciatyvūs, jauni ir veiklūs Tavo kraštiečiai, neabejingi jaunų žmonių ateičiai,  priklausantys Lazdijų rajono kaimo jaunimo asociacijai, paruošė ir laimėjo projektą „Dėmesio: informuoja jaunimas!“ iš Europos Sąjungos programos ”Veiklus jaunimas”, skirtos visiems 13 - 30 metų žmonėms. Nors projektas jau įpusėjo, prie jo bet kada gali prisijungti Lazdijų rajono savivaldybės jaunimas.

Kadangi projekto idėja yra stiprinti viešųjų ryšių sritį, tad siekiama, kad jaunas žmogus mokytųsi, stebėtų savo bendruomenėje vykstančius procesus, juos analizuotų ir rašytų straipsnius. Spalio mėnesio pirmąjį ir paskutinįjį šeštadienį, Lazdijų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos jaunimo centre, vyko dveji mokymai: „Komunikacija ir ryšiai su visuomene“ bei „ Žurnalistika. Straipsniai. Interviu“. Šiuos mokymus vedė keturiolikos metų žurnalistinio darbo patirtį turinti lektorė Aldona Jankauskienė. Žurnalistė tiek pirmų, tiek antrų mokymų metu negailėjo praktinių pavyzdžių ir užduočių mokymų dalyviams, atsakinėjo į susirinkusiųjų klausimus, pateikė informacijos apie informacijos šaltinius, jos skaidą, bendravimą su pašnekovais, straipsnių rašymo ypatumus, skyrė dėmesį aptarti žurnalisto asmenines savybes. Mokymų metu buvo analizuojami žurnalistinio, viešųjų ryšių specialisto ir atstovo spaudai darbų niuansai. Kaip mokymų pabaigoje sakė A. Jankauskienė „Pagrindinis dalykas yra, kad žurnalistas, kuris prisiima pareigas ir atsakomybę skleisti informaciją visuomenei, pirmiausiai turėtų suvokti savo paties atsakomybę prieš tuos žmones ir prieš tą visuomenę, kuriai jis tas žinias skleidžia. Pagrindinis darbo principas – nepakenkti nekaltam žmogui. O pats žurnalistas turėtų pasižymėti dviem pagrindinėmis savybėmis: žingeidumu (tam, kad jis galėtų būti Žurnalistu) ir atsakomybe (tam, kad jis galėtų būti Žurnalistu).“ Visiems susirinkusiems lektorė palinkėjo „stengtis žinoti, pažinti ir turėti informaciją, semtis jos. Ir nesvarbu, kokiame mažame miestelyje gyvensite, jei tik atrasite žmonių ar įvykių, apie kuriuos skleidžiama informacija jums atrodys įdomi ir reikalinga – visada tą ir darykite. Juk nėra neįdomių žmonių, nereikšmingų įvykių ir nėra provincijos, kaip geografinės sąvokos. Provincija gyvena mumyse, tad neužsidarykime provincijoje.“  Iš tiesų naudinga pakeisti požiūrį į aplinką, o tai lengviau padaryti plečiant bendravimo akiratį. Pasisemti naujų idėjų, pasidalinti savosiomis. Jaunime, Tu turi galimybę įgyvendinant kitas projekto veiklas – mokymus, konkursus, diskusijas.

Trečiuosius mokymus „Informacinis raštingumas ir lietuvių kalbos kultūra“ ves iniciatyvinės grupės nariai, kurių metu žadama interaktyvių žaidimų ir testų. Iniciatyvinė grupė jaunimui viso projekto metu teikia pagalbą renkantis straipsnių temas, juos rašant. Be mokymų, projekto metu, bus sukurta internetinė svetainė. Pavadinimą būsimai svetainei galite išrinkti patys dalyvaudami socialinio tinklo http://www.facebook.com/Demesio-informuoja-jaunimas/ apklausoje. Iniciatoriai kviečia prie projekto prisijungti jaunuolius, ne tik norinčius rašyti, bet ir mėgstančius fotografuoti. Iniciatoriai žada projekto metu organizuoti straipsnių konkursą, o internetinėje svetainėje bus galima publikuoti nuotraukas atspindinčias bendruomenės gyvenimą. Be to numatomos apskritojo stalo diskusijos Lazdijuose, Veisiejuose, Šeštokuose, Seirijuose ir Avižieniuose. Šių miestų bibliotekose tarp jaunimo, valdžios atstovų ir iniciatyvinės grupės vyks diskusijos apie jaunuolių problemas, gyvenimo realijas.

Projekto veiklose dalyvaujantys jaunuoliai Viktoras Galumbauskas ir Linas Janulionis sukūrė projekto „Dėmesio: informuoja jaunimas!“ logotipą. Logotipo idėja – nebūk abejingas, išgirsk informaciją, perduok kitiems, būk matomas ir visuomet pats stebėk aplinką. Tad šalia Europos Sąjungos programos „Veiklus jaunimas“ logotipų pridedamas dar vienas, pačių jaunuolių apmąstytas, sukurtas ir pristatomas „Dėmesio: informuoja jaunimas!“ ženklas.

Jaunų žmonių dalyvavimą bendruomeninėje veikloje skatinantis projektas be numatytų projektinių veiklų džiaugiasi administracinių reikalų sutvarkymu, publikuojamais jaunimo straipsniais, įvykusiais dvejais mokymais ir baigiama sukurti internetine svetaine.  Pasinaudojęs projekto teikiamomis tiesioginėmis galimybėmis jaunimas atras ir netiesioginių – įgis naujų bendraminčių, atras naujos įdomios veiklos ir įdomiai pabendraus susipažindami su naujais žmonėmis.

Atnaujinta: Ketvirtadienis, 02 Gruodis 2010 11:27

471 Komentarai

«PradžiaAnkstesnis12345678910SekantisPabaiga»

Komentuokite!