Jaunimo centre šiukšlių rūšiavimo pamokėlė vaikams

Ketvirtadienis, 27 Spalis 2011 10:39 Parašė  Jolita
Įvertink
(1 vote)

    Pirmadienio popietę, Lazdijų viešosios  bibliotekos jaunimo centre, įvyko renginys „Jeigu tai būtų diena be automobilio“, skirta suteikti informacijos vaikams apie tai, kaip elgdamiesi nuo pat mažens gali saugoti Žemę, mūsų visų namus. Jaunimo centro su bibliotekos savanoriais (Giedre Banyte, Ieva Vyšniauskaite ir Luku Gambicku)  organizuoto renginio tema buvo teisingas atliekų rūšiavimas.

     Iš patirties žinome, kad teoriją lengviau suprantama, įsimenama, kuomet viską galima išbandyti praktiškai. Būtent toks teorijos ir praktikos mišinys buvo spalio 24 – osios popietė Jaunimo centre. Susirinkusius į renginį Lazdijų darželio – mokyklos „Vyturėlis“ vienos grupės vaikus, jų auklėtoją Audronę Piličiauskienę bei socialinę darbuotoją Laimą Kelmelienę pasveikino bibliotekininkė darbui su jaunimu Jolita Krokininkaitė. Ji trumpai papasakojo apie automobilių išmetamų dujų taršą mūsų Žemei, domėjosi kaip vaikai stengiasi ją saugoti.

 

    Savanorės G.Banytė ir I. Vyšniauskaitė klausinėjo vaikų apie atliekų rūšiavimo svarbą, ar jie patys, jų tėveliai rūšiuoja šiukšles. Daugelis renginyje dalyvavusių vaikų teigė žinantys apie rūšiavimą ir patys stengiasi rūšiuoti. Pažiūrėti kaip vaikams sekasi rūšiuoti, tuo pat metu daugiau sužinoti apie rūšiavimą leido tam paruošta renginio organizatorių užduotis.

    Kiekvienam vaikui buvo išdalintos įvairiausios šiukšlės: skardinės dėžutės, stiklainiai, prirašyti sąsiuviniai, sulūžusi liniuotė ir kiti daiktai, kurie jau turi būti išmesti ir nėra reikalingi. Tuomet kiekvienas vaikas prieidavo prie įrengtų mini konteinerių skirtų plastmasei, popieriui, stiklui bei įsivaizduojamos pavojingų atliekų aikštelės ir įmesdavo savo šiukšlę į jai skirtą mini konteinerį. Vėliau savanorės kartu su vaikais aiškinosi ar šiukšlės yra tinkamame konteineryje, parodydavo, kaip tinkamai jos turi būti išmestos ir atkreipdavo dėmesį, ką į tuos konteinerius negalima mesti.

    Dažniausia klaida buvo ta, jog stiklainius kartu su metaliniais dangteliais vaikai įmetė į stiklo konteinerį. Iš tiesų stiklainio vieta stiklo konteineryje, tačiau be metalinio dangtelio. Pastarasis turi būti plastmasės konteineryje. Savanorės atkreipė dėmesį, jog į konteinerius metami buteliai, dėžutės turi būti švarios ir pasidalino dar keliomis svarbiomis mintimis. Vaistus su pasibaigusiu galiojimu reikia nunešti į vaistinę, o pakelius, atitinkamai išmesti į plastmasės, stiklo ar popieriaus konteinerį. Metant šiukšles į šiuos konteinerius būtina metamų šiukšlių tūrį kiek įmanoma sumažinti sulankstant, suspaudžiant. Senus elementus jokiu būdu nemesti į nė vieną konteinerį, o į parduotuvėse, bibliotekose, mokyklose ar kitose vietose esančias specialias elementams skirtas dėžutes. Ir parodydamos pavyzdį, elementą savanorės įmetė į jaunimo centre esančią specialią dėžutę.

    Pagrindinę informaciją apie rūšiavimą renginio organizatoriai įteikė pedagogėms, jog galėtų klasėje pasikabinti ir nuolat prisiminti vaikams kaip rūšiuoti šiukšles. Turime nuo mažens mokytis ne vien skaičiuoti, rašyti, bet ir tinkamai elgtis, saugoti Žemę.

   Visi drauge dar padarę plakatą „Žemė“ nusifotografavo, o vaikai pakeliui į Lazdijų darželį – mokyklą „Vyturėlis“ pažadėjo plastmasės, stiklo ir popieriaus mini konteinerius įmesti į atitinkamus konteinerius. G. Banytė tik priminė, jog iš plastmasinių maišų į stiklo ir popieriaus konteinerius šiukšles reikia nepamiršti išpilti. Juk šiukšlių maišas taip pat tampa šiukšle, skirta į plastmasės konteinerį. Rūšiuokime šiukšles atsakingai!

Gintarė Škarnulytė

 

Atnaujinta: Ketvirtadienis, 27 Spalis 2011 10:41

2 Komentarai

  • Komentaro nuoroda Stan Trečiadienis, 19 Liepa 2017 21:04 paskelbė Stan

    Howdy! Do you use Twitter? I'd like to follow you if
    that would be ok. I'm definitely enjoying your blog
    and look forward to new updates.

  • Komentaro nuoroda Marlys Pirmadienis, 18 Balandis 2016 11:58 paskelbė Marlys

    Hi, I desire to subscribe for this weblog to get newest updates, so where can i do it please assist.

Komentuokite!